Dezinfekcia ozónom Bratislava

V súčasnosti, kvôli pretrvávajúcej pandémii koronavírusu, je dezinfekcia ozónom široko diskutovanou metódou. Dôvod je prostý. V porovnaní s chemickým čistením a dezinfekciou má ozón neporovnateľne lepšie výsledky. Aké ďalšie výhody táto metóda prináša? Povieme si v našom článku.

Výhody dezinfekcie ozónom

Ešte donedávna sa dezinfekcia ozónom používala iba vo väčších priemyselných, zdravotníckych, či spoločenských budovách. V poslednom čase sa však ozón stáva obľúbený aj v domácnostiach, kde ničí najmä pachy a mikróby z kuchynského prostredia, kúpeľní a toaliet. Samozrejmosťou je aj dezinfekcia kancelárskych priestorov. Jeho použitie dnes tak nabralo na univerzálnosti.

Veľkou výhodou tiež je, že dezinfekcia ozónom ničí rôzne plesne, mikróby, vírusy a baktérie omnoho účinnejšie ako dezinfekcia chemická. Ozón sa totiž dostane aj na miesta, kde je bežná chemická dezinfekcia bezmocná. Kvôli pandémii COVID-19 sa stalo veľmi používaným aj ozónové čistenie vzduchu. A to ako v budovách (škôlky, školy, domovy seniorov…), tak aj napríklad v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, či v priestoroch osobných automobilov.

Vedeli ste, že: V súčasnosti je dezinfekcia ozónom jedna z najúčinnejších foriem dezinfekcie priestorov. Ozónové čistenie dokáže zničiť až 99% vírusov (vrátane COVID-19), baktérií, plesní, mikroorganizmov a roztočov. Dokonca je vhodný aj ako prevencia proti alergiám a chorobám.

Doplnkové služby

Ozón je výborný sluha ale zlý pán, a preto s ním treba pracovať rozumne, efektívne a najmä bezpečne. Preto firmy na dezinfekciu ozónom poskytujú klientom aj rôzne doplnkové služby. Napríklad meranie ozónu v ovzduší, alebo tepovacie služby, ktoré spolu s ozónovou dezinfekciou dodajú pocit ešte väčšej čistoty a vône.

Vedeli ste, že: Čistenie a dezinfekciu vzduchu ozónom sa vykonáva pomocou profesionálnych ozónových generátorov, a to s možnosťou nepretržitej prevádzky. Ozón je nezávadný a zdraviu maximálne bezpečný, avšak len pri odbornej manipulácii.